Read Nikomu nevěř by Jayne Ann Krentz Free Online


Ebook Nikomu nevěř by Jayne Ann Krentz read! Book Title: Nikomu nevěř
The author of the book: Jayne Ann Krentz
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 362 KB
Edition: Baronet
Date of issue: June 17th 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Nikomu nevěř:

Není žádná náhoda, když Grace Ellandová najde vedle těla svého mrtvého šéfa Spraguea Witherspoona, motivačního řečníka, lahev vodky. Ta lahev je děsivá – a záměrná – připomínka hrůz její minulosti. Grace se vrátí do rodného města a snaží se uvést do praxe všechno, co se naučila o síle pozitivního myšlení – což jí značně naruší to nejhorší rande naslepo v jejím životě.

Slovo „trapas“ ani zdaleka nevystihuje večer strávený s dobrodruhem Juliem Arkwrightem. Nemá s mužem, který žije jen pro vydělávání peněz, vůbec nic společného, ale bývalý mariňák má jisté dovednosti, které by se Grace mohly hodit – a může jí hodně pomoct, když se ukáže, že ji někdo pronásleduje.

Zatímco se kolem nich rozpadá Witherspoonovo finanční impérium, Grace se musí s Juliovou pomocí vrátit do své minulosti, aby odhalila ďábelský plán, který má zničit nejen ji, ale všechny její blízké...

Read Ebooks by Jayne Ann KrentzRead information about the author

Ebook Nikomu nevěř read Online! The author of over 50 consecutive New York Times bestsellers, JAYNE ANN KRENTZ writes romantic-suspense in three different worlds: Contemporary (as Jayne Ann Krentz), historical (as Amanda Quick) and futuristic (as Jayne Castle). There are over 30 million copies of her books in print.

She earned a B.A. in History from the University of California at Santa Cruz and went on to obtain a Masters degree in Library Science from San Jose State University in California. Before she began writing full time she worked as a librarian in both academic and corporate libraries.

Ms. Krentz is married and lives with her husband, Frank, in Seattle, Washington.Ebooks PDF EpubAdd a comment to Nikomu nevěř
Read EBOOK Nikomu nevěř by Jayne Ann Krentz Online free

Download PDF: nikomu-nev.pdf Nikomu nevěř PDF